شما اینجا هستید

آیفون 6S با ویژگی Force Touch همراه خواهد بود

روز گذشته شایعه‌ای مطرح شد مبنی بر اینکه اپل اجزا و قطعاتی سفارش داده که از وجود ویژگی Force Touch در آیفون‌های بعدی خبر می‌دهد. قبلا هم شایعاتی از Force Touch برای آیفون 6S و 6S پلاس به گوش رسیده بود، اما اکنون یک منبع معتبر و موثق‌تری این شایعات را تایید کرده است.
 
 
«بلومبرگ» (Bloomberg) اخیرا گزارش کرده است که بر اساس گفته‌ی منابع‌شان، Force Touch قطعا یک از ویژگی‌های آیفون‌های بعدی اپل خواهد بود. طبق این گزارش، شباهت طراحی آیفون 6S و 6S پلاس به نمونه‌های قبلی، مراحل تولید را تسهیل می‌کند. اما با اضافه شدن Force Touch اپل نیازمند تجهیزات و قطعات خاصی است و علاوه بر این، باید تمهیداتی هم برای نمایشگرهای این دو گوشی در نظر بگیرد.
بر خلاف Force Touch به کار رفته در «اپل واچ» و «مک‌بوک» جدید اپل، نسخه‌ی آیفونی آن کمی متفاوت عمل می‌کند. به این صورت که ناحیه‌ی تماس را تحت نظر می گیرد تا مشخص کند چه میزان فشار به آن وارد می‌شود.
همچنین گفته می‌شود، قطعات به کار رفته در آیفون در مقایسه با اپل واچ گران ‌قیمت‌تر هستند. انتظار می‌رود شرکت اپل از آیفون‌های بعدی طی مراسمی در ماه سپتامبر میلادی رونمایی کند.
منبعUbergizmo